
MOBILNA SLUŽBA
Intervencije izvajamo pri naslednjih oblikah vedenja: odklanjanje šole, agresivna ali samodestruktivna vedenja (samopoškodbeno vedenje, motnje prehranjevanja), izstopajoči čustveni izbruhi, beganje od doma, pretirana uporaba elektronskih naprav ipd.
Sodelujemo v strokovnih timih osnovnih in srednjih šol, ki se jih na njihovo povabilo udeležujemo kot zunanji svetovalci v primerih izstopajočih vedenjskih in čustvenih težav otroka ali mladostnika.
S šolami sodelujemo v primerih kriznih situacij, ki so posledica hujših vedenjskih in čustvenih izbruhov. Ob kriznem dogodku (npr. nasilju) lahko za šole organiziramo podporo in pomoč:
- za učitelje in strokovne delavce oblikujemo pomoč v obliki podpore in svetovanja,
- po potrebi izvedemo izobraževanje oziroma posvet s praktičnimi rešitvami za konkreten primer,
- za razred oziroma skupino učencev oblikujemo in izvedemo delavnice, ki so prilagojene situaciji.
Po potrebi izvedemo tudi socialnopedagoško ocenjevanje. Pri tem postopku skušamo poglobljeno razumeti življenjsko situacijo otroka/mladostnika in njegove družine ter na osnovi teh spoznanj načrtovati ustrezne intervencije pri izdelavi načrta pomoči učencu. Proces ocenjevanja omogoča razumevanje kompleksnosti situacije, opolnomočenje, aktivno participacijo vseh udeleženih in njihovo nadaljnje sodelovanje. Zajema več srečanj z učencem in njegovimi starši ter drugimi pomembnimi osebami ali institucijami (npr. učitelji, socialnimi delavci). Število srečanj prilagodimo potrebam posameznika.
Za mobilno obravnavo otroka ali mladostnika:
Otroke in mladostnike sprejmemo v obravnavo na željo šole, centra za socialno delo, druge institucije ali na željo staršev. Najprej se dogovorimo za prvo srečanje, kjer se pogovorimo o tem, kaj in kako naj bi se izvajalo. Pomoč je prilagojena potrebam posameznika in njegove družine. Načrt pomoči naredimo skupaj z otrokom in starši, ga sproti evalviramo in prilagajamo otrokovim spreminjajočim se potrebam.
Pokličite nas na spodaj navedene številke ali pošljite elektronsko pošto.
Delovni čas:
pon, sre, čet, pet: 8.30 – 15.30
tor: 12 – 19
Za potrebe šol ali drugih ustanov:
V Mladinskem domu Jarše imamo dolgoletne izkušnje na področju dela z otroki in mladostniki s težavami v vedenju in čustvovanju. Pokličite nas in povejte, kje vas čevelj žuli. Skupaj bomo poiskali način podpore, ki bo za vašo šolo, tim in rešitev težav najustreznejši. Dogovorimo se za sestanek, na katerem svetujemo strokovnim delavcem v zvezi z določenim primerom. V drugi fazi, če je smiselno, izvedemo še informativno-izobraževalni posvet s celotnim učiteljskim zborom. Na voljo pa imamo še vrsto drugih intervencij, ki jih oblikujemo glede na konkretno težavo.
Skupni mail mobilne službe:
mobilna.sluzba@mdj.si
Sanja Brezničar
sanja@mdj.si
059 099 546
Tomislav Rikel
tomislav@mdj.si
059 099 547
Ina Kreft Toman
ina@mdj.si